Strona głowna  /  Jadłospis

jadłospis od dnia 17.05.2021 r. do dnia 28.05.2021 r.

Śniadanie godz. 8.30

Zupa ok. godz.11.00

II danie ok. godz. 14.00

17.05.Pn.

Pieczywo (1)   mieszane  z masłem (7), Pasta twarogowo-jajeczna (3,7), sałata, ogórek , papryka  i rzodkiewka .Herbata z cytryną i miodem

Rosołowa   z makaronem(1) z warzywami (9) i zieleniną. Jogurcik owocowy.(1,7)

Kotlety mielone (1,3) z mięsa indyczego.             Ziemniaki „puree”(7) z koperkiem.                  Sałatka z pomidora, z bazylią  i czerwona cebulką. Kompot z czarnej porzeczki.

18.05.Wt

Pieczywo (1) mieszane z  masłem (7) szynka drobiową,  papryka , rzodkiewka  i  pomidor. Kawa  z  mlekiem (1,7)

Zupa krem z selera, zabielany. (7,9)Groszek ptysiowy. Owoce

Makron(7) z brokułami  i kiełbasą. Sos jogurtowo-czosnkowy. (7) Owoc. Kompot wieloowocowy

19.05.Śr.

Płatki owsiane (1)  na mleku (7).                 Pieczywo mieszane z masłem, (7), serkiem twarogowym(7) ze szczypiorkiem , pomidor, papryka, rzodkiewka. Herbata owocowa.

Szczawiowa z jajkiem zabielana z warzywami (1,3,7,9)i zieleniną . Owoce

Bitki wieprzowe  duszone w sosie.  (1,7) .                        Kasza jęczmienna (1).). Sałatka z ogórka zielonego i kiszonego. Kompot wiśniowy.

20.05.Czw.

Pieczywo (1) mieszane   z   masłem (7),                     Jajko (3), sałata, ogórek , pomidorek  i  rzodkiewka.   Rodzynki Herbata  z cytryną i miodem.

Zupa gołąbkowa z mięsem wieprzowym i ryżem. Owoce. Bakalie. (5,8)

Naleśniki z masą twarogową.(1,3,7) Mus truskawkowy. Kompot z czarnej porzeczki.

21.05..Pt.

Pieczywo mieszane z masłem, pastą rybną z jajkiem i cebulką.(1,3,4,7),ogórek kiszony, papryka ,rzodkiewka.   Kanapka (1,7) z miodem. Herbata miętowa.

Ogórkowa  zabielana (7)  z warzywami (9) i  zieleniną. Owoc.

Pałeczki z kurczaka. . Ziemniaki „purre” (7) z    koperkiem. Sałatka z buraczków z czerwoną cebulką. Kompot wiśniowy.

24.05.Pn.

Pieczywo(1) mieszane z masłem (7)Ser żółty (7)  ogórek , pomidor, papryka   i  rzodkiewka. . Herbata z cytryną i miodem.

Kalafiorowa z zielenina i warzywami.(7,9). Serek owocowy(1,7)

Kotlety ziemniaczane. (1,3). Sos mięsno-warzywny. Ogórek kiszony słupki. Kompot z czarnej porzeczki.

25.05.Wt.

Pieczywo mieszane z masłem(1,7), serek twarogowy(7) ze szpinakiem, sałata, pomidorek, rzodkiewka, ogórek. Bawarka  na mleku(1,7).

Gulaszowa z warzywami (9)i zieleniną  na mięsie wieprzowy. Owoce.

Kasza jaglana na słodko.(1) Mus owocowy. Kompot wieloowocowy.

26.05.Śr.

Pieczywo (1) mieszane z masłem(7), pasta pieczarkowo-jajeczna(3) z zieleniną.  papryka , pomidor , rzodkiewka.  Kanapka (1,7) z dżemem. Kakao na mleku (7)

Zupa krem z brokułów., zabielany. (7)Grzanki. Owoce

Kotlety rybne z pieca. (3,4)Ziemniaki „puree” (7) z  koperkiem. Sos pomidorowy. Surówka z kapusty kiszonej . Napój miodowo-cytrynowy.

27.05.Czw.

Płatki ryżowe mleku (1,7).  Pieczywo (1) mieszane  z  masłem (7), pasztet, ogórek kiszony, pomidor, rzodkiewka, papryka. Herbata z cytryną i miodem.

Barszcz czerwony zabielany, z jajkiem.(3,7).Owoce.

Mięso wieprzowe duszone(1,7) . Ryż (1)paraboliczny. Surówka z kapusty pekińskiej  z pestkami  słonecznika. Kompot z czarnej porzeczki.

28.05.Pt.

Pieczywo (1) mieszane z masłem (7)Pasta rybna z jajkiem. (3,4)  Sałata, pomidorek, ogórek  i papryka. Kawa na mleku(7)

Zupa z czerwonej soczewicy zabielana,  z warzywami i zieleniną. (7,9). Owoce.

Potrawka z kurczaka. (1,7)Kasza kuskus(1). Ogórek kiszony słupki. Kompot.

SKŁADNIKI POTRAW ZNAJDUJĄ SIĘ U INTENDENTKI

Ok. godz. 11.15 po I posiłku obiadowym - owoce świeże i owoce suszone , jogurty, bakalie  dla dzieci  z  wszystkich  grup.

*Podczas pobytu w przedszkolu dziecko posiada nieograniczony dostęp do picia wody mineralnej                                                                                                                                  *Intendent zastrzega sobie dokonywanie zmian w jadłospisie.

STAWKA ŻYWIENIOWA W MIESIĄCU:   LIPCU 2020r.  WYNOSI: 6,50zł

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem

alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej

żywności występują kwestie związane z alergenami i nietolerancją pokarmową.

W związku z powyższym przy jadłospisie będzie można znaleźć spis alergenów, a przy każdym daniu numer alergenu jaki zawiera to danie.

NUMERY ALERGENÓW WYSTĘPUJĄCYCH W POSIŁKACH:

1. Zboża zawierające gluten.

2.Skorupiaki i produkty pochodne

3. Jaja i produkty pochodne